Подорож до Таїланду на всю зиму 2015-2016. Скільки це нам коштувало?

Майже 4 місяці, а точніше 112 днів ми провели в  Таїланді. Це наша перша тепла зима, зовсім без снігу, і  вперше ми залишали свій дім на так довго. Отримали колосальний досвід, море вражень, і гігабайти фотографій. Проте знаєте, що цікавить народ найбільше? А скільки ж нам це коштувало! Я не дивуюсь, бо нас також найбільше хвилювало це питання, коли ми все планували.  А зараз вже є досвід до і після, і  дуже цікаво порівняти, навіть мені. То ж буду конкретна, тільки справді цінна інформація, все в цифрах, ну і звісно фоточки 😉

Що ж потрібно, щоб полетіти на ”край світу”?
IMG_5612

Квитки, візи, страхівка, картки.

Якщо квитки на руках, то вважайте пів справи зроблено. Це дуже вагома складова бюджету подорожі  в Пд-сх Азію. В цей напрямок квитки завжди дорогі, але можна суттєво зекономити, якщо моніторити заздалегідь. Ми свої купили за 2 місяці до вильоту, через skyscanner.com.ua. Ціна в дві сторони на 3-ьох – 1770$. За дитину з 2-ох років повна вартість, то ж подорожуйте з немовлятами, це і легше і дешевше.

Візи відкривали у Києві. Все пройшло досить просто. Чоловік сам відвіз всі документи, проплатив 240$ за три двукратні візи, а на третій день подруга забрала їх і передала нам. Не буду вникати в деталі, бо ціни і умови видачі віз вже змінились, тому найактуальніша інформація тільки на офіційному сайті консульства thaiconsulate.kiev.ua. А ось щодо продовження візи вже на місці, в Таїланді, то тривалий час цей процес практично незмінний, тому можете скористати з нашого віза-ран досвіду .

Страхівку купили найскромнішу в комнанії PZU. Вартість 30$ на трьох. До порівняння, в Таїланді один прийом до педіатра коштував нам 150$, який ця страхівка повністю покрила. Головне дотримуватись всіх правил, які прописані в полісі, і ні в якому разі не згадувати слово скутер, або байк. Це для любої компанії екстрім, тому це покривається відповідними, значно дорожчими страхівками.

Картки нам знадобились різні, найбільше валютні. Найкраще мати іменні, на яких звісно буде багато баксів, так буде значно спокійніше на душі)) Багато де можна розраховуватись саме карткою і це вигідніше аніж знімати готівку. Максимальна сума зйому 10.000 бат (281$),  а за одну трансакцію комісія 200 бат (5,5$) , незалежно яка сума знімається. Найвигідніше брати більше готівки з дому, але спокійніше гроші возити на картках. Звичайно карток треба мати кілька, бо може і зажувати десь,  а відкрити рахунок в Азії громадянам України нереально. Взагалі всі копії документів, квитків, карток, потрібних контактів,  добре було б продублювати на двох флешках, і  повісити кожному на шию, що ми і зробили. Також треба мати копії документів роздруковані,  їх навіть можна залишати як заставу, замість оригіналу, наприклад за оренду транспорту, чи за житло. Оригінали документів ми нікому і ніколи не залишаєм і вам не рекомендуємо.

Це все варто спакувати в натільну торбинку, і з такою ”екіпіровкою” можна вирушати в дорогу. В Азію вона досить тривала. Таксі, потяг, ще таксі, літак, автобус, знову літак, знову таксі, метро, потяг, автобус, паром, тук-тук, і через 60 годин ми на місці :mrgreen:  Про ці  шалені пригоди і детальні цифри тут. Звісно можна час скоротити до доби, але вартість зросте в рази.

Багаж. 

Чим менша валіза тим приємніша подорож. А коли подорожуєте з дитиною з собою треба брати стільки, скільки можеш понести лише на плечах, руки мають бути вільні саме для дитини. Тому ми за наплічники, а не за валізи на колесиках. Ще вдома дуже вагались що ж брати, але в подорожі переконались неодноразово, що тільки наплічники. І пакувати в них тільки той мінімум, без якого аж ніяк не обійтись. В нас був один наплічник з технікою – ручна кладь, та ще один туристичний, на 65 літрів. Кожен брав мінімум речей з одягу, який ми майже весь вдягли на себе, взуття – кросівки на себе, шльопки в багаж, і на всіх була одна маленька косметичка, все необхідне купували вже на місці. Зимовий верхній одяг залишили другові в Києві.

Дійшли висновку, що задовільняємось мінімумом, так жити значно легше. За 4 місяці  майже не обросли новими речами, а все своє зносили і викинули. Прекрасна філосфія як на мене) Найбільше місця і ваги займала їжа в дорогу, брали лише здорову сироїдну їжу: сухофрукти, сироїдні солодощі, горіхи, свіжі фрукти та трішки овочів, воду. Тому вага багажу з кожним днем зменшувалась) А дорогою назад купили ще один великий наплічник, куди запакували ”сувеніри”, тобто екзотичні фрукти, пилозбирачів  вже давно не скуповуємо. Хоча вони в Таїланді дуже красиві.  Але ми на це мило стільки надивились, що охота відпала його тащити, і така ж історія зі всім.

IMG_20160224_180328

Ми ж хотіли порадувати своїх близьких свіжими фруктами, і дещо навіть вдалось довезти, тому додому в нас вже було 3 наплічники, що дуже ускладнювало процес пересування, але завжди можна знайти варіанти)5а

Житло. 

З нашого досвіду, бронювати житло варто лише на день-два, а на довгий період однозначно шукати на місці. З цим в Таїланді проблем нема, любе-рябе на любий смак і гаманець. А в зв’язку з підвищеною вологістю, варто самому ходити і придивлятись, щоб не було грибка, якщо не хочете хворіти, плюс так реальніше поторгуватись. А  тут деталі про пошук нашого першого житла та ціни на острові Самуї. Нам вдавалось знаходити хороші будинки за адекватну ціну, в Таїланді висока ціна не завжди гарантує якість, тому треба зважати. Ось наш другий будинок на острові також за 250$ за місяць проживання. Зазвичай ще потрібно оплачувати комунальні, вода, інтернет, як домовитесь. Треба фоткати всі можливі лічильники, бо деякі тайці люблять на цьому нагріти. В середньому ми платили 20$ за місяць.

Ми мали невеличку проблему з орендою готелю у провінції Крабі. Не врахували, що китайський новий рік китайці святкують саме в Таїланді, тому важко було знайти вільний готель через інтернет, але на місці ми знайшли за 250 бат (7$) за добу. Дуже симпатичний готельчик.

А в столицю Таїланду ми їхали вже ”підковані”, це була наша остання зупинка, перед поверненням додому. Заздалегідь знайшли класне житло – кондо всього за 30$ за добу. Наше кондо виявилось повністю облаштованою 2-кімнатною квартирою,  в будинку з охороною, власним магазином, бібліотекою, тринажерним залом і навіть басейном на даху, на 24 поверсі, ще й в престижному районі. Було дуже приємно ввечері зняти втому, відмокаючи в джакузі, з виглядом на палаючий Бангкок.

IMG_6145

А ось ресурс, через яким ми шукаємо такі перли, і здаємо своє житло у Львові. Якщо зареєструєтесь по цій ссилці отримаєте і ви і я приємні бонуси  https://www.airbnb.ru/r/otkachuk7?s=8&i= Вважаєм, що і своє житло не варто консервувати, якщо так довго мандрувати, адже природа не любить пустоти 😉 , плюс це суттєве фінансове вливання.

Мова.

Багатьох саме цей пункт стримує їхати далеко, тим більше надовго. Адже це передбачає спілкування з місцевим населенням, вирішення каверзних питань. І звичайно англійську треба знати, хоча б на рівні розмовної. Але в Таїланді можна просто посміхатись, знати набір найбільш вживаних слів і мати доступ до google translater) Всі спілкуються тайглішом, це примітивна англійська без граматики.

Транспорт.

Чим ми тільки не пересувались  в Азії. Соціальний транспорт досить пристойний, навіть місцями кращий ніж у нас. Але ціни дорожчі. Нам трьом спокійніше і економніше було пересуватись на таксі, особливо в Бангкоку. Правда кілька разів натрапляли на неадекватних таксистів, напевне вони обпиваються енерджідрінками, бо ними тіпало, трішки мрачно з такими їздити. А ще вони не знають англійської, і порозумітись нереально. Проте ціна доступна, за 5$ ми годину їхали столицею з урбаністичними пейзажами, а метро, для прикладу, за ту ж відстань 3$, і ти постійно під землею.

Звісно найекономніший варіант, це безвилазно жити на острові. Але навіть на острові нереально без особистого транспору. Пішохідних доріжок майже нема. Тому ми винаймали скутер. Вперше там на нього сіли, але освоїли дуже швидко.

36

Дуже легко знайшли хлопця з Одеси, через групу вконтакті, який нам його і здав без жодних застав, ціна в сезон 100$ за місяць.  Правда за весь період ми ще попали в 100$ за ремонт. Кажуть без аварій жоден турист не турист. Ігор теж разок попав, підбив тайку, точніше вона його, але простіше було взяти вину на себе і оплатити медогляд без залучення поліції , ітого 50$,  бо там правий буде завжди свій. То ж  їздити треба як я, мах 40 км/год, тоді це безпечно. Тому я тепере геройка, бо приборкала двоколісного коня))

Ореда машин коштує від 300$. Але скутер однозначно краще, мобільніше, економніше, і ремонт дешевший. Потрібно обов’язково пофотографувати усі подряпини і потертості, прямо біля господаря, щоб потім за когось не оплачувати. Заправляли пальним на 100 бат (3$) і катались днів 5. Софійку садили між собою. Там навіть школярі ганяють, тому страх був, але з часом пройшов. Рух на дорогах шалений, ще й правосторонній. Але завдяки їзді саме на скутері ми побачили весь острів Самуї.  Ми заїзджали в такі цікаві дебрі, що машині і не снилось. Один день навіть зробили експеримент і об’їхали  навколо .

Їжа. 

Це саме цікаве в Азії. Все настільки екзотичне і таке різномаїття всього, що за 4 місяці не встигли скуштувати і половини. Від всього очі аж вилазять))IMG_5713

А для сироїда це справжній рай живота. Ще напишу розжовано про їжу Таїланду, а тут лише наші перші враження від екзотичних фруктів.

IMG_2927

Спілкувалась з багатьма туристами на тему харчування і у всіх це виявився  найдорожчий пункт у бюджеті, після перельотів. Навіть в Азії якісна їжа не дешева. Ще 5 років назад харчування коштувало копійки, але зараз ціни практично як у нас, а на деякі продукти навіть вищі. Але зате вибір не зрівняти з нашим, і все є цілий рік. Ми в середньому витрачали в день 10-30$ на їжу. Про короля фруктів – дуріан я вже писала. Ми його дуже любили, тому харчувались, як королі 😉 і платили відповідно.

IMG_3119

В кафешках їли дуже рідко, страшнувато було, і кажуть, вона там вся з глутаматом натрію, та ще й дуже гостра, це національна катастрофа. Кафешні ціни від 70 бат (2 $) за страву, а на ринку, вулиці або в супермаркеті те ж, але в пакетику, коштує вдвічі, або навіть втричі дешевше. А в ресторані можна за те саме заплатити і 100$. Багатих чомусь всюди дурять)

Насолоджувались ми в основному фруктами, вдома або на пляжах. Все було гарно, як на фото) Сумую за цими гарними, сонячними моментами.

IMG_4587

Ринків на острові багато, в кожному районі по декілька, і ранішні, і нічні, вдень зазвичай не працюють, бо спека. А вдень можна і в супермаркет заскочити – охолодитись. Це я не про пивко, а про кондиціонери, вони повсюди, і це викликає двузначні відчуття, шалений контраст температур, які змінюються протягом дня енну кількість разів. Тому тайці часто зашмаркані, а нас оминула ця напасть. Ми доречі нічим не хворіли. І прививок ніяких не робили. То ж певне це страшилки.

Але незважаючи на такий ”дискомфорт” в супермаркетах завжди є свіжі ось такі гігантські  монстри, яких ми навіть і не пробували.

IMG_20151216_132507

Ми ходили туди як у зоопарк, було справді цікаво. Ціни на це все добро високі за цього просили 1200 бат. Теж дорого коштує молоко, сири і м’ясо. Останнє тайці їдять поголовно. Мені було дуже дивно, чому саме так, воно смажиться на кожному кроці, смердить неймовірно, і всі тайці в прищах. А фруктів їдять мало, якщо і їдять, то посипають рясно підсилювачем смаку та цукром. Напевне цей редхотчіліпепер підпалив їм репутацію, тобто рецептори. А ще хто любитель хліба, то тут є шанс від нього відвикнути,  для тайців хліб – це рис, його їдять зі всім, навіть рис з рисом  😆

Ми харчувались зазвичай вдома, фруктами та овочами, зеленню, іноді я щось готувала. Наприклад сироїдну піцу, навіть у Львові так не збочувалась, а тут хотілось чогось ”екзотичного”)))

IMG_3945

Також пробувала і тайські рецепти, але їхня кухня нас не вразила, м’яко кажучи. А от фрукти це інша справа. Вони  божественні, сонячні, соковиті і дуже солодкі.

IMG_4990

Хоча коли натрапляли на звичні нам вдома продукти, то це спліталось на ходу. І не думайте , що це борщ, це звичайне пророщене насіння соняшника 😀

IMG_20160224_190041_1

 Те, що варто подивитись.

Природа- це те, заради чого варто хоч разок злітати в Таїланд. На острові вона така незаймана, дика і справжня. Ось наші мандрівки по диких водоспадах, які шумлять глибого в джунглях.IMG_20151218_130008

Все дуже яскраве, кольорове і незвичне. Екзотичні квіти ростуть на кожному кроці. Дикі тварини бігають на волі. Комарі надокучають, але в міру. Навіть ніякими засобами не користувались. Ніхто на нас не нападав, всі мирні на спокійні.

IMG_20160112_195255

IMG_3055

IMG_20160303_170856

Змію бачили разок, але здалека.  Одним словом, наші страхи щодо небезпечних диких тварин також розвіялись. Вони всі дуже полюбились Софійці.

IMG_3380

IMG_3459

IMG_3353

В Крабі ми поїхали за ось цими скелями.  Це острів Джеймса Бонда. Там знімався однойменний фільм, тому і став цей острівець таким популярним.

IMG_20160207_160008

Красиво дуже, особливо дорога до нього. А доплисти можна тільки через туристичну екскурсію. Ціна 1200 бат (33$) за одного  дорослого, сторгувались по 900 бат. І воно звісно того варте, якщо гарна погода.

IMG_3155

Ми ж не знали, що в той день Тайвань потерпів від землетрусу, дуже штормило, і нами гоцало в  тому маленькому човнику. Я зрозуміла, що такий екстрім не для дітей, але Софійці дуже сподобалось, то ж я молилась, а вона реготала) Природа в тих краях неймовірна, скелі-велетні, які стоять посеред океану.

IMG_3184

IMG_3179

А це дерева, які пересуваються, корінням перебирають, як ногами. Звісно, дуже повільно) Бувають навіть такі плавучі острови. Вони є безлюдні, бо хащі не пролазні.

IMG_3158

Іншу мандрівку, на інший острів, ми організовували вже самотужки. Ось подорож на острів Джам. На славнозвісний Пхі-Пхі так і не попали, побоялись цунамі, штормило страшенно, але бачили його красоти здалека.

IMG_2719

Знаю, що там надзвичайно красиві пляжі, з білесеньким пісочком, а загалом в провінції пісок ось такий темно сірий, це вулканічний попіл, і купатись не реально.IMG_20160205_142245На північ Таїланду не їздили, так як  в лютому-травні там палять сухі рисові поля, і всюди стоїть задушливий смог. Та нам і не дуже хотілось туди рипатись, комфортний острів Самуї нас манив  назад, і після 2-тижневих мандрів ми повернудись ”додому”. Скажу чесно, нонстоп переміщатись з дитиною дуже втомлююче, то ж наразі я за осідлий відпочинок, з короткотривалими вилазками.

IMG_5060

Цей невеличкий острів Самуї справді дуже привабливий для довготривалого проживання. Тут прекрасно розвинена інфраструктура. Хороші дороги, адекватні ціни, багато слов’янських туристів. На перший погляд він виглядає російською колонією, але насправді туристів багато з усіх куточків світу. Площі пляжів великі, і вони всі  напів порожні. Тому в раю місця вистачає усім 😉

IMG_0449

IMG_3707

Є на Самуї звісно і двіжові-молодіжні райони, там ми також побували, все на вищому рівні, клуби, дискотеки, навіть сальса і танго вечірки. Більшість розваг безкоштовні. Можна зайти на територію любого готелю і поплавати у басейні, чи поніжитись на їхньому пляжі, повна свобода. Ніщо колючим дротом і трьохметровим парканом не загороджується, пляжі абсолютно всі відкриті для всіх бажаючих. Навіть рибу туристам можна ловити, без жодного дозволу.

IMG_4732

А ще дуже тішить  відсутність крадіжок, ми частенько залишали свої речі на пляжі, скутер з ключами в ньому, цінні речі біля будинку, і все залишалось на місці. Через це я люблю будистів, вони дбають за чистоту своєї карми)  Ось наприклад ваза, яка собі просто стоїть сереж хащів, у підніжжя храму, і відвідувачі кладуть туди бати, які  там і залишаються. Від такого факту стає спокійно і затишно, це дуже розслабляє .

IMG_3735

Але найбільш за все дивували їхні геніальні електрики. Світло могло вирубитись на всьому острові від маленького дощику. Все тріщить, іскрить, але функціонує.

IMG_20160125_131811

Добре, що сезон дощів  з жовтня по грудень. А високим сезоном, доречі, вважається січень-лютий, найдорожчий період, але найкомфортніший по температурі, + 28 градусів, хоча і в цей час кілька тижнів штормило, навіть тайців це дивувало. Сухий сезон у квітні-травні, дуже спекотно, пісок розкалюється, що ступити неможливо.

Столицю Бангкок ми також відвідали, я дуже пручалась, проте чоловік настояв. Але більше 3-ьох днів там нема що робити. Найбільше сподобався океанаріум Siam Ocean World.IMG_6069

Ми всі були у захваті від підводного царства, антуражу, музики, і релаксу. Ціна у касі 900 бат, дитина вища 10о см – 700 бат. Але я на якомусь форумі натрапила на інформацію, що в тур фірмах можна купити квитки значно дешевше. Звісно ми скористались цим і купили по 600 бат (16$). Були ми там в будній день вже після обіду, 4 години достатньо щоб все повільно оглянути, людей було обмаль,  хоча у вихідні там аншлаг.

IMG_5925

Ще про храми! Вони всі прекрасні, але всі дуже схожі, тому у столиці достатньо відвідати пару. Ми були в храмі лежачого Будди Wat Pho. Це цілий комплекс  і там можна довго гуляти і розглядати. Варто прийти рано вранці, бо під обід вже нема де ступити. Ціну не можу пригадати, але вхід платний.

IMG_5797

IMG_5764

А на Самуї  вони всі безкоштовні, хоча  не менш величні. Можна поспілкуватись з монахами, навіть пожити деякий час при монастирі. Такі ретріти бувають і платними, і безкоштовними, але з дітками туди не можна, там медитують, навчаються, просвіщаються.

IMG_3953

IMG_20160307_130617_HDR

Монахів в Таїланді дуже поважають, навіть не знаю кого більше, їх чи короля. Дають їм щедрі подаяння.  Вони там живуть як у Бога за пазухою. Тому всі дуже привітні, ввічливі, смиренні. На вокзалі навіть нас фруктами пригостили і залюбки спілкувались. А ще вони всі в тату.

IMG_3088

І не тільки монахи. Стільки розмальованих людей я ще не зустрічала. Всі поголовно. Якось не зручно було їх фотографувати на пляжах, але деякі екземпляри вдалось підловити.

IMG_20160319_154245

Тайці дуже побожні, вони жертвують на храми, віддають шану предкам, і навіть дерева в них слугують місцем приклоніння. До смерті відносяться дуже легко, як і до життя загалом. А ще дуже щедрі, і люблять дітей. Дарували нам мандарини, банани,  кокоси, іграшки,  і навіть парасолю)IMG_20160302_142752

А знаєте про такі поняття, як Санук і Сабай?  Санук і Сабай – два наріжних камені Таїланду, основоположна концепція світосприйняття, яка робить тайців тайцями, а атмосферу в Таїланді саме тією, за якою люди сюди так прагнуть.

Санук – це задоволення і fun для душі, Саба – тілесний комфорт, зручність. Санук-Сабай – це коли все супер, кайф фізичний і духовний одночасно. У житті тайця все має бути санук. Якщо робота не санук – спробуй перетворити її в санук або нафіг таку роботу. Відомо, що тільки грошима тайця на місці не втримаєш. Якщо йому набридло те, що він робить, то його не змусиш ні за які гроші. Санук і Сабай – не взаємопов’язані поняття. Буває санук без сабая і навпаки. Наприклад, якщо сидиш в кіно і отримуєш задоволення від сеансу, то це санук, але, якщо при цьому відчуваєш почуття голоду, то вже май сабай (НЕ Сабай)

В Таїланді, особливо на островах, частенько можна зустріти таке. Я хочу звернути вашу увагу на годинники, плин часу тут справді не має ніякого значення. Кому яке діло котра точно година, якщо у свіх санук-сабай. В обід зазвичай у всіх сієста, бо дуже спекотно, і вони сплять, проте прокидаються дуже рано.IMG_20151218_131538

А може вони такі розслаблені, бо в них є тайський масаж?!  Ціна коливається від 250 до 1500 бат,  в 2 варіанті по бажанню можна і інтим отримати. В нас в цьому браку не було, тому ми і тут економили.  Всеодно закриваєш очі і повний санук, тому нема сенсу переплачувати за те, що масажистка  з професійним макіяжем 😉 Кажуть найкращі майстри – незрячі масажисти, але на таких ми не натрапили.

 

Зазвичай ми масажились на пляжах під шум океану, а в салонах було прохолодніше і з музичним супроводом.  А хто любить лазню так як я, то і це все є, незважаючи на 30-ти градусну спеку, в гарному спа салоні за 300 бат (9$) парся хоч цілісінький день.

Найцінніше і найнепердбачуваніше в подорожі – це нові знайомства. Нам зустрічались дуже цікаві  та добрі люди.

IMG_3124

IMG_5822

IMG_7092

Також попали на тусовку сироїдів, сироїдів там було мало, але люди були цікаві і відкриті. Я там працювала фотографом, і заодно вчилась нового. 40 днів лекцій, оздоровчих практик, розваг.  За цей світлий період ми всі стали справжніми друзями.  Дякую сім’ї Калмикових за організацію такої події. Всі відчували себе як вдома.

IMG_0940

IMG_0565

 

IMG_9145

IMG_9110

IMG_0978

IMG_1348

 

І розваг і для дітей на острові достатньо. Море піску і ракушок на пляжах, красиві майданчики, навіть арт уроки для найменших, англомовні та російськомовні гуртки, ціна за заняття в середньому 200 бат, ми навіть на новорічний ранок ходили до перевдягненого Діда Мороза)

IMG_8733

А справжнього зустріли прямо на пляжі в новорічну ніч. Радості не було меж 😉 І для нас дорослих це була незабутня ніч, таких фейерверків ми за все своє весільно-фотографічне життя не бачили 😆

IMG_6736

Ще багато є фотографій і є що розповісти, але на цій святковій ноті озвучу головне, те що всіх цікавить найбільше. Хав мач?

Отож, скільки ж ми заплитили за це все?

Загалом на цю подорож ми витратили 5785 $, на гривні аж страшнувато перераховувати 8-O,  це виходить досить кругленька сума 150410 грн, а в батах ще більша 202475 бат, як бачите в Таїланді можна відчути себе багатшим  😆

Отож, звідки набігла така сума:

 • 1770$ -переліт (в 2 сторони)
 • 240$- візи (відкриті в Україні, продовження було безкоштовне, але довелось їхати за ним в Малайзію, тому це ввійшло в транспортні витрати)
 • 30$ – страхівка
 • 683$ – інші види транспорту (скутер, та паливо до нього, таксі, автобуси, потяги, метро,  тук-туки, пароми, човни)
 • 1488$ –  мега смачна їжа
 • 864$ –  комфортне житло
 • 453$ – всякий мотлох ( одяг, наплічник туристичний, побутові речі, аптечка, іграшки, телефонний зв’язок)
 • 257$ – розваги, екскурсії

Якщо врахувати те, що своє житло у Львові ми не зажали і теж здавали в оренду (1600$ ), мінусуємо і в нас виходить вже 4185$, я не враховую, що на острові я мала зйомки, а Ігор давав уроки по фотографії, але це як приємний бонус 😉

Не повірите, але це 12,4$ в день на одного, це всього лиш  323 грн – проста арифметика! За  життя в теплій, тропічній країні, з океаном під боком, смачнючою їжею, красивою природою, власним будинком та транспортом, екзотикою, цікавими мандрівками, морем вражень, та безліччю нових знайомств.

Знаю людей які платять більше 5000$ за 2 тижні в Таїланді, ми таких на пляжах зустрічали, вони зазвичай смажаться цілими днями, бо ж потрібно привезти додому засмагу,  а на решта цікавинок часу справді не вистачає. Вони дегустують в готелях тільки кілька видів фруктів, бо за межі бояться без гіда вийти, не бачать ні культури ні екзотики, ні толком нічого. Чесно, не бачу сенсу пертись так далеко, на такий короткий період, та ще й за таку суму.

А мандрувати довго може кожен, якщо залишить свою зону комфорту, та піде назустріч своїм мріям. Звісно ідеальний варіант – це заробляти дистанційно. Але можна і заощадити кошти на подорож,  так як зробили ми. Хіба не більше ми витрачаємо, коли  приходять зимові свята,  бажання поїхати на лижі, оплата за газ та зимовий теплий одяг? То ж рахуйте уважно, і ламайте ці стереотипи. Світ чекає на Вас!

IMG_5618

Друзі, а куди ви їздили останнім часом, і скільки вам це коштувало? Дуже цікаво дізнатись для майбутніх мандрівок 🙂

 

 

 

1 Коментар

 1. Надзвичайно цікава стаття! якшо чесно, я думала все це набагаааато дорожче, бо теж чула про орієнтовну ціну за 2 тижні $5000 але 4 місяці в раю дуже навіть цього вартують. тож дуже дякую за детальну інформацію. Просто супер!

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *