Грудне вигодовування – зв’язок назавжди!

Який це Божий Дар, нам – жінкам, що ми можемо виношувати, народжувати і годувати грудьми своїх діток. Нічого сокровеннішого і прекраснішого нема на світі. За це я дякую, що я жінка, що я мама, що з донечкою ми в  такому тісному зв’язку. Цей зв’язок залишиться назавжди, я в цьому впевнена. А починається він з моменту, коли дитину кладуть на живіт мами,  а вона така беззахисна і тендітна, зі всіх сил підповзає і присмокчується до циці. Ніхто нікого не вчить, все відбувається саме собою.  І тоді для цієї крихітки весь світ стає безпечним, світлим і радісним!
IMG_2498

Годування грудьми завжди було чимось сокровенним, сакральним, інтимним. Дитину не цікавить, пристойно це чи ні, вона просто потребує насичення, тепла і затишку – маминого молока. Прикро, що в наш час годування стало чимось постидним.  А тривале грудне годування навіть висміюється суспільством. Хто придумав ці обмеження,  дикі правила? Часто жінки носять глибоке декольте щоб приваблювати чоловіків, а нагодувати дитину на вулиці вважається чимось непристойним. Хоча в мистецтві та релігії все досить відверто в цьому плані, хіба ж ні?!

То ж скільки часу нам відведено матінкою  природою? Як довго можемо годувати грудьми власну дитинку, без почуття вини? 

Як на мене то так довго, скільки хоче цього мама і дитина, і ніякі консультанти, бабусі чи подруги, не мають права втручатись в цей інтим. Кому яке діло! Ми маємо право насолодитись процесом,  і одне одним. Це наш час, і ніхто не має права на нього зазіхати. Слава Богу я ніколи не реагувала на критичні погляди, та некоректні повчання. Хоча навіть мама моя неодноразово говорила, що може вже досить. Вона мене годувала лише 3 місяці, то ж ця порада була не її досвідом, а впливом таких самих порадників.

IMG_0438

Софійка ж  завершила цей процес у 3 рочки і 3 місяці. Все було м’яко, без стресів, розлуки, сліз, депресій. Вона все усвідомила дуже по філософськи. Ще іноді вона просить, попробувати, побавитись, просто погладити чи потриматись, і я не відмовляю. Молока, як такого, вже і нема, але саме контакт для нас дуже важливий. І він потрібний і незамінимий. В нас ніколи не було такого, що я її пристижувала, чи забороняла. Вона мала все в доступі скільки хотіла, коли хотіла, і де хотіла.

Звісно в відлученні є дуже тонкі грані. Важливо щоб не тільки дитина не стресувала, а і щоб мама не продовжувала ГВ з почуття обов’язку і через нехочу. В нашому варіанті Софійка і далі була б не проти, але я відчула, що вже їй досить, що пора виходити на інший рівень її самостійності, і я теж цього хотіла. То ж ми про це спілкувались, я іноді говорила, що пора, що вона доросла вже, розповідала чому, як і навіщо, і вона зі мною погодилась. З дитиною завжди можна домовитись, головне знайти підхід.

Що ж робити мамі? Як собі допомогти і уникнути проблем?

Щоб собі допомогти і не мати ніяких проблем з грудьми, я вирішила поголодувати 3 дні. Це допомагає повністю призупинити лактацію, і без стимуляції дитиною, вона так і не відновлюється вже. Якщо ви дуже молочна, можна попити трави, які призупиняють лактацію. Ми вже мали такий досвід раніше, коли переходили з годування за вимогою, до годування тільки перед сном. Це  було моє перше 3-денне голодування, яке я навчилась приміняти правильно. В цей період важливо не залишати дитину на бабусю чи няню, навпаки треба ще більше часу бути поруч, більше любити, і приділяти уваги.

Найкраще десь разом поїхати сім’єю, щоб було більше вражень, і менша підказок ззовні, щоб було чим дитину зайняти, відволікти, зацікавити. Теж важливо знайти замінник грудного молока, ми його так і назвали ”молочко з циці”:-)   Ось доречі його рецептик. Цим коктейлем ми і раніше користувались, коли я була не в доступі, чи не мала настрою годувати (таке теж бувало), і завжди все проходило мирно. Але вважаю, що як мінімум до 1-го року,  нічого кращого ніж материнське молоко  для малюка не існує наразі.

Чи справді грудне молоко таке неповторне, і як ще його можна покращити?

Сказати, що материнське молоко корисне, це нічого не сказати. І ніяка адаптована суміш не наблизиться до цього ідеалу. Звісно йдеться про молоко здорової жінки, яка веде правильний спосіб життя, яка адекватно харчується, яка періодично очищає свій організм, яка не має шкідливих звичок, яка активна, позитивна, любляча. Молоко такої мами піде тільки на користь малюку. Мама, яка дивиться в очі дитини, коли та прикладається до грудей, – розуміє без слів, що тільки вона сама здатна покращити якість свого молока, тоді дитя уникне алергій, вздуття і інших неприємностей.

Цінуйте мудрість природи, і боріться за те, щоб годувати своє дитя так довго, як потребуєте обоє, і максимально здоровим грудним молоком. Тоді тривале годування принесе усім корись.  В свій час я кардинально змінила своє харчування на 100% сире, щоб покращити якість свого молока, і це допомогло нам оздоровитись. Ось тут детальніше про цей наш досвід. То ж все в наших руках.

IMG_2507

Не можу передати словами всі відчуття і почуття, які ми пережили за ці 3,3 роки зв’язку. Він звісно продовжується і міцніє х кожним днем. Сльози радості навіть зараз навертаються, коли дивлюсь на її милі моськи, губки дудочкою. А як згадую посапування, причмокування, посмішки з соском в ротику, то серце м’якне)) Це все так мило. Це материнське щастя!

Але не у всіх так все гладко. І як на мене, всі проблеми з ГВ починаються в голові мами. Психосоматика дуже сильна штука, а в післяродовий період жінка така беззахисна, вразлива, довірлива. Будь хто може їй нашкодити і підкосити віру в себе. Часто жінка відмовляється від ГВ, щоб зберегти форму грудей, чи щоб контролювати свій час, робити кар’єру, а часто просто не знає наскільки це важливо для її здоров’я і  здоров’я дитини.

Які ж переваги грудного годування? Недоліків я так і не виявила 😉 

Перш за все це – імунітет дитини. Поки дитина на ГВ, вона захищена від агресивного впливу навколишнього середовища. Та природа подбала і про маму. Ось лише основні мотивуючі чинники, здатні підштовхнути жінку у виборі між природним і штучним годуванням на користь першого:

– Профілактика ендометриту. Для тих, хто не знає, ендометрит — це запалення слизової оболонки матки. Стимулювання нервових закінчень грудей під час годування призводить до того, що матка скорочується до початкової величини набагато швидше, ніж це відбулося б без годування, і знижує тим самим ризик захворювання.

– Профілактика цукрового діабету. В ході досліджень фахівцями було виявлено, що при годуванні грудьми в організмі жінок нормалізується рівень цукру і глюкози в крові.

– Профілактика раку. Вчені з’ясували, що у жінок, що годували грудьми, значно знижується ризик захворіти на рак молочної залози в порівнянні з тими, хто не годував взагалі. Також знижується ймовірність раку яєчників та інших репродуктивних органів.

– Відновлення ваги. Жінки, які годують грудьми довше 9 місяців, рідко стикаються з проблемами відновлення ваги. Вироблення молока – це активний метаболічний процес, це допомагає молодій мамі природним чином втрачати вагу, спалюючи зайві жири.

– Зняття стресу. Під час годування грудьми між мамою і малюком виникає емоційний зв’язок. Коли маленький теплий клубочок зі здивованими очима чмокає мамині груди, то втому як рукою знімає.

– Економічність. Грудне молоко, крім всіх своїх достоїнств, – це ще й безкоштовне джерело живлення, дарований жінці природою для годування її потомства. А гроші, зекономлені на придбання сумішей, пляшечок, підігрівача, можна витратити на відвідування масажного кабінету, салону краси або покупки нового плаття.

 – Зручність. При грудному годуванні жінка, можна сказати, носить в собі «міні-завод» з виробництва молока. Їй не потрібно кожен раз готувати суміш, підігрівати її до потрібної температури, стерилізувати пляшечки і т.д. Мама завжди має час для сну вдень, коли дитина спить з цицею в роті, і вночі ніколи не треба вставати, тепла їжа завжди під боком. Дитину швидко можна заспокоїти грудьми, коли вона впала, вдарилась, чи просто чогось злякалась. Дитя дуже прив’язане до мами, і емоційно, і, добре якщо, і слінгом, тоді процес годування взагалі невідчутний для мами, дитина сама вирішує коли їй їсти, і сама це бере, а в цей час мама може робити свої справи.  А ще дуже виручає ГВ у подорожах, особливо знадобилось, коли ми добирались 60 годин до Таїланду.

Проте, незважаючи на всі переваги природного вигодовування, реалії сьогодення такі, що жінці доводиться постійно сумніватися в своїх можливостях. Мало не на кожному кроці реклама: «Випийте наш диво-чай, і до вас повернеться лактація!» Або «Наша суміш — це найкраще, що ви можете дати своїй дитині!» Або «Якщо у вас тріщини на сосках, купіть наш крем! ». Залишається сподіватися, що жінки не стануть вважати себе жертвами годування, а будуть в повній мірі насолоджуватися здоров’ям і радістю, які, як виявляється, задумані самою природою в нагороду за материнський труд.

То ж любі мамочки, вірте в себе, в своє дитя, оздоровлюйтесь, і все у вас вийде!

 

 

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *